Australia flag

🕓

Go Pies In News: The Most Popular Tweets | Australia

Fogarty kicks the Crows’ second goal with 30 secs to go until half-time. Pies 35 - Crows 18 #GoPies #AFLCrowsPies.

Go Pies Twitter

Go Pies Photo

Go Pies Top Tweets On Twitter

@AlabamaUss @KosiniakKamysz Tak, będę głosował na PiS. Musiałbym być niespełna rozumu, żeby głosować na kogoś kto wyrwał mi z kieszeni kupę kasy. Wyborcy PO są jak pies łaszący się do Pana, który tłucze go kijem..

16 sierpnia - św. Rocha Św. Roch w Piacenza zastał epidemię dżumy którą się zaraził posługując chorym; by nie zarażać innych ukrył się w lesie, a tam wytropił go pies, nazwany potem Roszkiem, który przynosił mu pożywienie, a św. Roch cudownie wyzdrowiał.

Go Pies Photo

dziś będziemy myć lucjana życzcie powodzenia bo ten pies to szatan gdy go się wadzi do wanny i włączy wodę.

Wyszłam od zuzi i już odeszłam kawalek od jej domu i patrze a tam jej pies sobie biega po ulicy matko tak sie przestraszyłam ale złapałam go i zuzka po niego przyszła.

Set up for tonight’s matches!! At least I am half happy!! Go Pies!! @storm @CollingwoodFC.

Go Pies Photo

Jak ja nienawidzę jak przychodzą ludzie i gadają że zabieram koty wolność, on jest nieszczesliwy i w koncu ucieknie bo nie wypuszczam go na podwórko Przynajmniej będzie długo żyła, bo nie wpadnie pod auto albo nie zaatakuje jej pies.

I just bought a cool new hat Satellites watch you go to the bathroom in public and private! The New York Times is a conspiracy of lies--just fake news pies!.

@CollingwoodFC What a win by Collingwood. Well planned and executed team play. GO PIES. Bring on 👍.

@WadhamDean1980 @c2c_Rail Pork pies and a bit fizz you can’t go wrong 🍾🏏🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿.

@josh_thornton24 @d_coult I preferred first tweet, I’m shit at cricket mate but wouldn’t mind having a go. Once turned up to a session for goole when I was 13 and coach said I bowled like I’m chucking pies so I threw ball at him and walked out.

Go Pies 😍⚫️⚪️🏉 Post Match: Levi Greenwood via @YouTube.

@benjiman1983 @AFLNation Pies Lions first week would be interesting - will definitely be there for that. Go Eagles 🦅.

We went into the game expecting to just scrap a win but come out killing @CollingwoodFC you truly are amazing, GO PIES!!.

@Bart_Wielinski @PiotrSemka pies go jechał z jego gównianą wiedzą; nie powielać, banować ! koniec z gnojami !🖕.

@wielkaklucha zrobiłam z siebie takiego debila przy osobie która w ogóle nie powinna mnie widzieć i tak się wstydzę tego ze się z nią znam i wyszłam jeszcze wieczorem na spacer z rodzina i psem i pies tak skacze ze nie da się go uspokoić i mama tak na niego krzyczała przy moich znajomych ehh.

@Mansfield_Petro @CollingwoodFC I just yelled go Pies at the TV. I need a shower..

wiec mój pies ma dzieciaka ale nie jest nasz ale śledzi nas do lasu jak odesłać go do domu POMOCY.

Go Pies Photo

Pies go coast-to-coast from a free kick and Elliott kicks his 4th goal. This is by far his best game for the season. Back up by 48 points. What a performance. #AFLCrowsPies #gopies.

Nice sunset and the footy is pretty good as well Go Pies #gopies.

Go Pies Photo

My 6 yr old daughter just asked her mother “what’s wrong with dad?”.................... Even a 6 yr old knows that when I yell out “go Pies” things are getting desperate🤪#nowinforcrows.

Fogarty kicks the Crows’ second goal with 30 secs to go until half-time. Pies 35 - Crows 18 #GoPies #AFLCrowsPies.

Brodie Smith is driving the Crows forward with nine disposals, three intercepts, two entries and 213 metres gained. Brayden Maynard has been the main man for the Pies - he also has nine disposals to go with four marks and 200 metres gained. #AFLCrowsPies.

@ATW1062 @tedthered77 Boss bakers that though mate, I end up getting as many pork pies as I can carry every time I go in..

@brucegreene @jimmyplop55 Send him the cameo Bruce, needless to say he loved it. Go Pies!.

Go Pies Photo

@Katarzy48616337 Muszę go POSIADAĆ jeśli ide w miejsca publiczne, nie ma zmiłuj się. Nie mówię, że będe go używac. Poprzedni pies miał go założony może ze dwa razy w tłumie. Nie da się inaczej, skoro to duże psy..

Australia Twitter Trends Now