Alevi Twitter Trendleri: En İyi Tweetler Turkey

Alevi Twitter

2 Temmuz karanlık bir gün olarak tarihe geçti. Canlar yandı,yürekler ağladı. Sivas da yaşanan katliam sadece Alevi düşmanlığı değil,insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçtur. Madımak ve bütün katliamları şddetle kınıyorum. Cem de bizim,Cami de bizim. #unutMADIMAKlımda.

Lütfen bu görseli dikkatlice inceleyin! Son iki yılda kağıt fiyatı % 513 artarken öğretmen maaşı % 48 artmış.Bu koşullarda insanların görevlerini yapması imkansız. Saman alevi gündem yerine somut ihtiyaçlara odaklansak iyi olacak..

Alevi Fotoğraf,Alevi Fotoğraf by Selçuk R. Şirin,Selçuk R. Şirin on twitter tweets Alevi Fotoğraf

Biz, Alevi yurttaşlarımıza özürden çok daha fazlasını borçluyuz. Kimliklerini korkmadan yaşamaları, diledikleri yerde ibadet edebilmeleri öncelikle devletin sonra hepimizin sorumluluğu. 29 yıl önce yaşanan büyük acı bize bu sorumluluğu yüklüyor. Unutmayacağız #unutMADIMAKlımda.

MANŞET ⏹️Sivas katliamı Alevi soykırımıdır ➡️Yazar, şair, sanatçı 33 canın devlet güçlerince yakıldığı Sivas Katliamının üzerinden tam 29 yıl geçti. Avukat Özgür Piroğlu: “Bu dava sürecinde Çorum, Maraş ve Gazi katliamlarının, Sivas Katliamı’yla bağlantılı olduğunu gördük..

Alevi Fotoğraf,Alevi Fotoğraf by Yeni Özgür Politika,Yeni Özgür Politika on twitter tweets Alevi Fotoğraf

Sivas katliamı sonrası sirkeci postanesi önünde ki basın açıklamasını takiben beyazıt ana binaya döndüğümüzde karşılaştığımız müsülüman gençliğe karşı alevi arkadaşlarımın ruh halini unutmayacağım ....

#unutMADIMAKlımda Mezhepçiliğin, Alevî düşmanlığının, Yobazlığın ete kemiğe büründüğü yer Madımak! Bu acı dün gibi taze. Kahrolsun köktendincilik,taassup ve yobazlık!.

Alevi Fotoğraf,Alevi Fotoğraf by Cumali Ergün,Cumali Ergün on twitter tweets Alevi Fotoğraf

Bu ülkede bence en çok ayrımcılığa uğrayanlar, alevilerdir. Alevi değilim, alevi olmama gerekte yok bunu görmemek için. #unutMADIMAKlımda.

Almanya her on senede Askeri Darbe yaşamadı sağ sol Alevi Sünni Terör olayları yaşamadı. Varını yoğunu teknolojiyi ve milletine yatırdı. Köylü şehirli ayırımı yapmadı. Hristiyan Demok. gitti Sosyal Demok. hizmete devam etti. Alman hafta içi Sabah kalkıp işe gitti.👇.

On This islamic history Jul 02, 1993: Sivas, Turkey A mob sets fire to a hotel hosting Alevi intellectuals: 35 Killed.

📢 27 Mayıs 1960 darbesinden sonraki 33 yılda devletin ve siyasi iktidarların Alevi politikaları neydi, Sünni ve Alevi toplumları arasındaki ilişkiler nasıl gelişti? “Cehenneme giden yol” hangi taşlarla döşendi? 💬 1993 Sivas Katliamı’na Giden Yol 🎧.

@ikotosu Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

@AnRa06181923 Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

@Canlar_Grubu Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

+bazen cok umursamaz olur yeter ki istedikleri gerceklessin ha bide mahalle yansa yine sacini tarar cunku niye taramasin, bi yere gidip hazirlanmak favorisi, saman alevi gibi siniri bi yanip bi sonuyo, parasi olsun da alisveris yapsin baska derdi yok bide kocasi futbolcu olsun🙏🏼.

@TheMustix @cikcik71 Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

@ArzuCerkezoglu Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

@HandanUZUN43 Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

@SaccoVanzetti3 Bir alevi olarak bizde devrimcilerden onur ve gurur duyuyoruz. Yaşasın halkın adaleti!.

@ATAOGLUUUU @ASLANKIZ035 Ben alevi değilim, sünni olmak da benim seçimim değil. Birinin alevi veya sünni olması da umurumda değil. Sadece insan olması yeterli özellik. Fakat işaretlenen kapıların hepsi benim kapım ! #Aleviyim.

Biz o günleri maalesef orada yaşadık. Herşeye şahit olduk. Dönemin Alevi Bektaşi dernekleri federasyonu başkanı Ali Balkız seni ve ihanetini de yazdık bir kenara. Senin de parmağın var bu katliamda. #unutMADIMAKlımda.

Alevi Fotoğraf,Alevi Fotoğraf by DeliŞükrü,DeliŞükrü on twitter tweets Alevi Fotoğraf

@ankara_gazete @bavetahir Arapsa alevi değildir zaten orta-asya türküdür arapça konuşuyordur 🤣.

Alevi kardeşlerimiz has Türk olduğu için dinci yobazlar tarafından sevilmez. Ama biz birbirimizi seviyoruz, biz kalırız siz gidersiniz. Biz semah ederiz siz kudurursunuz..

Alevi değilsin ki sana ne oluyor?'dedi. 'İnsan değilsin ki sana nasıl anlatayım' dedim. #unutMADIMAKlımda.

@drgurbuzcapan1 @ankara_kusu Selvi iktidar değişince ben aslında Alevi bir ailenin solcu çocuğuydum Gürbüz Çapan kapitalistti diycek at fava 😎.

Today I commemorate the Alevi victims of the Madimak (Sivas) massacre of 1993, who were killed when a mob of religious fanatics set fire to the hotel. 29 years later, unfortunately, religious fanaticism still exists. #MADIMAK #madımakkatliami.

Alevi Fotoğraf,Alevi Fotoğraf by Philippp96 💙💛,Philippp96 💙💛 on twitter tweets Alevi Fotoğraf

@kilicdarogluk Baş sorumlularından bir tanesi senin altılı masada ortağın Kemal bey nasıl tokalaşıyorsun vay kanka nasılda Sivas’da Alevi ve ateist yazarları yakarak öldürdü sizinkiler güzel iş çıkardınız temel bey diyormusun.

senelerdir aynı mahallede oturuyorum. ben müslümanım, hemen karşımda alevi bir komşum var, yan komşumun herhangi bir inancı yok ayrıca alkol de alır ama bu zamana kadar onlardan tek bir kötü söz, kötü bir bakış görmedim/duymadım. #unutMADIMAKlımda [+].

Alevi değilsin ki sana ne oluyor?'dedi. 'İnsan değilsin ki sana nasıl anlatayım' dedim. #unutMADIMAKlımda Bence hala vebali ödeniyor:(caniliğin elbet karşılığı olacak tı!kurunun yanında yaş ta yanıyor!bu vebal zor ödenir:(Kolay kolay huzur beklenmesin bence bre more!.

Bu ülkede gayrimüslimseniz, kürtseniz, alevi iseniz canınız malınız helal kafa bu inanılmaz!.

@Belmand69870577 @Ateistler_Cagi Alevileri tanımıyorsun. Alevi ile sünnetin hiçbir farkı yok. İkisi de Arap sevici. Ben aleviyim, oradan biliyorum. Amcasinin oğluna inanmayanların kafalarını nasıl kestiğini anlatarak,sürekli bir ali güzellemesi ile mutlu oluyorlar.

Turkey En Popüler Eğilimler
  • #ÇocuklarıAşılatmıyoruz
  • #çarşamba
  • #çerkezköy
  • Baki Mercimek
  • benzine 96
  • Birlikte Başarıyoruz