Anayasa Twitter Trendleri: En İyi Tweetler Turkey

Anayasa Twitter

Seçimler 18 Haziran’da olursa Anayasa’ya göre Erdoğan aday olamıyor… Mevsim nedeniyle öne alıyoruz ya da “yenilemiyoruz” güncelliyoruz demek de yetmiyor… Erdoğan’ın aday olabilmesinin tek yolu Meclis’in (360 oy) onay vermesi… Yani Erdoğan’ın kaderi muhalefete bağlı!.

Cumhurbaşkanlığı’nın sitesinde, Erdoğan’ın; 1️⃣İLK KEZ, 2️⃣Ve YENİDEN cumhurbaşkanı seçildiği açıkça yazılı. 👉YSK’nın mazbataları değiştirildi ancak bu unutulmuş. 👉Anayasa’ya göre “Erdoğan aday olamaz.”.

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by Op Dr Turhan Comez,Op Dr Turhan Comez on twitter tweets Anayasa Fotoğraf

Olur bitirelim. Ama Mayıs ayı olağan seçim takvimi içerisinde olduğundan Adayınız Tayyip Erdoğan olamaz. Biz Anayasa ve mevzuata uygun biçimde RTE aday olsun ve kaybetsin isteriz. Bunun da tek yolu meclisin erken seçim kararı alması, yani yeni seçim yasanıza “hoşçakal” demeniz..

Başörtüsüne anayasal güvence getiren ve Aile ve evlilik birliğini korumayı amaçlayan Anayasa Değişikliği Teklifinin görüşmelerine Meclis Anayasa Komisyonunda başladık. Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olsun..

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by Av. Özlem Zengin 🇹🇷,Av. Özlem Zengin 🇹🇷 on twitter tweets Anayasa Fotoğraf

Anayasa ortada, yasa açık. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın adaylığının önünde hiçbir engel yok. Korkunun ecele faydası yok. En güçlü adayınızla gelin. Yine kazanacağız..

Altılı Masa’dan “madem biz aday bulamıyoruz o zaman Erdoğan da aday olmasın” kararı çıktı. Bu yaklaşım “muhalefeti yeniden Erdoğan’a yenilme korkusu sardı” diye okunur. Geçmişteki gibi “anayasa tartışmaları ile Erdoğan’ın önünü kesme” tavrı ters teper. Erdoğan’a destek artar..

Başkanlık Sistemi ile ilgili bütün temel konular Meclis Anayasa Komisyonundan geçmiş ve referandum ile kabul edilmiştir. Adaylık konusu ise (bazı sığırlar belki ileride tam olarak anlayamazlar diye) ayrıntılı şekilde rapora yazılmıştır..

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by Emre Efser,Emre Efser on twitter tweets Anayasa Fotoğraf
TGB
TGB

Anayasa Mahkemesi önünde nöbetteyiz! Genel Başkanımız Kayahan Çetin Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yapıyor. Terörle mücadeleyi kesin zafere ulaştırmak için HDP derhal kapatılsın!.

14 Mayıs günü yapılacak seçimi Erdoğan kaybederse, AKEPE çıkıp, Aday olması anayasa aykırıydı Diyip seçimi yeniletebilir. G Ü N A Y D I N Aklına mukayyet olmaya çalışan ülkemin güzel insanları.

💥CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu’nda, Anayasa’nın din ve vicdan hürriyetini düzenleyen 24. maddesinin iktidarlarında çok kritik bir öneme sahip olacağını söyledi. @eczozgurozel.

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by PencereTV,PencereTV on twitter tweets Anayasa Fotoğraf

Yasa çıkış tarihi 08/09/1999 değil iptal nedeniyle 23/05/2002 de ancak yasalaştı. BU EYT YASASI ANAYASA MAHKEMESİ TARAFINDAN İPTAL EDİLMELİDİR. #2000Ler20MilyonOy.

Siz hiç müslümanların,incil Tevrat yaktığnı yırttığını gördünüz mü doğruyu kedilerinden biri olsa bile söylememeli sen şarkıda söyle doğruyuda söyle Cumhurbaşkanı/kılıçtaroğlu/Anayasa/Mansur yavaş /Altın/Halil/sinan Ateş.

ANYASA DEĞİŞİKLİĞİ GÖRÜŞMELERİ MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Anayasa Komisyonu Üyesi Feti Yıldız başörtüsüne yönelik anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinde konuştu. @YildizFeti.

153-Türksüz bir Anayasa hazırlığı içerisinde olduğunuzu ilan etmiş olur, kimlik siyasetini önceler, bölücülüğe zemin hazırlamış olursunuz..

2008 Ocaktaki işlemsiz de kalsa #türban yasa değişiklik teklifi, 2008 Şubattaki Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez nitelikteki 2. maddesine aykırı bulunarak iptal edilen anayasa değişikliği, AYM tarafından, AKP kapatma davasında, laikliğe aykırı eylem kabul edildi!.

Anayasa değişikliği teklifine “Hayır” demeyenler de en az teklifi hazırlayan kadar sorumluluk sahibi olacak! ✍️ İlke Işık @evrenselgzt @ilkeisik #TartışmasızHAYIR.

Şu anda gerçekleştirmek istediğimiz 2 maddelik Anayasa değişikliğinin önemini iyi kavramak lazım. Aile kavramımızı ve çocuklarımızı korumak için atılan çok önemli bir adımdır. Muhalefetin tutumunu 14 Mayıs 2023 de aziz milletimiz sandıkta değerlendirecek..

📍TBMM Anayasa Komisyonunda görüşmelerine başlanan; Başörtüsünün Anayasal güvence altına alınması ve Aile birliğinin korunmasına yönelik düzenlemeleri içeren Anayasa değişiklik teklifi toplantımızı, ilgili Kamu kurumları ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdik..

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by Belgin Uygur 🇹🇷,Belgin Uygur 🇹🇷 on twitter tweets Anayasa Fotoğraf

Ekonomik özgürlüğü vermeyen Anayasa :) Döviz bulundurmanın suç olduğu Anayasa :) Türkiye’yi kendi içinde kapalı bir hale getiren Anayasa..

@guzel_ulku Asla Birbirlerinden farkı yok Biri yasaları çiğniyor herşeyimizi satıp savıyor Anayasa yı çiğniyor KK ve CHP seyrediyor Susmak suça ortaklıktır tüm seçimlerde hile yapıldığını biliyorlar SUSUYORLAR HEPSİ.

@bilalsbbiricik @ysfkiziltas Aile önemli değil mi? Toplumun temel taşı değil mi? Anayasa ile korunmuyor mu? Peki dinen uygun mu?.

Anayasa Fotoğraf,Anayasa Fotoğraf by mehtap.babur11@gmail.com,mehtap.babur11@gmail.com on twitter tweets Anayasa Fotoğraf

6- Anayasa bu kadar açık. Yürürlükten kalkmış, yok olmuş bir kuralın hala işliyor olmasını iddia etmenin hukuksal hiçbir dayanağının olmadığı açıktır..

AKP, Anayasa değişikliği için Meclise gelecek. Hepsi Yanlız ne yaparsanız yapın kaybediyorsunuz, beyhude çabanız..

Anayasa 101 in hukukçu tercümesine ihtiyacı yok, Erdoğan CUMHURBAŞKANI OLAMAZ Sadece İHL mezunudur #14MAYIS Tarih açıklamaya seçim ertelemeye yetkisi var mı? #SONDAKİKA Binali Yıldırım Bülent Arınç Abdullah Gül.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerimizi İnceleyin lütfen..

Anayasa açıkça yazıyor Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir Üçüncü defa Cumhurbaşkanı seçilemez diye yasa var. Yani Üçüncü anyasaya da aykırı..

İlk kapalı oyun kullanıldığı CHP Zihniyetinin tarih olduğu günde ilk günkü aşkla mührü basacağız İslam düşmanlarına defolun diyeceğiz Altılı Masa Anayasa MAYISLAR BİZİMDİR IBAN #SONDAKİKA Özür SİZDEN ADAM ÇIKMAZ #OYumErdoğana.

@meral_aksener Sözlerin de samimi isem başörtülü hanımların özgürce örtünmelerini sağlayacak anayasa değişikliğine neden karşı çıkıyorsun..

Kılıçdaroğlu aday olsun mu sorusunu duyunca patisiyle sahibinin ağzına vuran çılgın kedi 👇 Anayasa.

Ülkemizde Adil yargılanmama oranı %77. Bunu biz değil anayasa mahkemesi başkanı Zühtü arslan söylüyor. Yani içerideki her üç kişiden ikisi ya suçsuz ya hak ettiğinden fazla ceza almış. Bu yüzden af lütuf değil mecburiyettir. GaziMeclis SıraGenelAf Devlete Affetmek Yakışır.

Turkey En Popüler Eğilimler
  • Andreaw Gravillon
  • #antidepresan
  • #Azerbaycan
  • Çaydanlığın
  • Ömer Çelik
  • #babaeski
  • #BagkurYoksaOydaYok
  • Bakan Çavuşoğlu