Ayet Twitter Trendleri: En İyi Tweetler Turkey

Ayet Twitter

Hayat bazen vahyin kesildiği zaman gibidir. Ama arkasından gelen ilk ayet şöyledir; Rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da | Duha - 3.

“Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz.” (Enbiyâ Sûresi ) Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun. #HayırlıCumalar.

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by Öznur Çalık 🇹🇷🐞🌵,Öznur Çalık 🇹🇷🐞🌵 on twitter tweets Ayet Fotoğraf

Allah bize kafidir, O güzel vekildir. Âl-i İmrân Suresi | 173. Ayet #HayırlıCumalar diliyorum..

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by Şeyma Döğücü,Şeyma Döğücü on twitter tweets Ayet Fotoğraf

Ayet ve hadislerde ki müjdelere mazhar olabilmek adına #Yetimlerİçin düzenleyeceğimiz programa tüm halkımızı davet ediyoruz..

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by Yetimler Vakfı,Yetimler Vakfı on twitter tweets Ayet Fotoğraf

بسم الله الرحمن الرحيم İnkar edenler, yüzlerinden ve sırtlarından ateşi savamayacakları ve hiçbir yardım da görmeyecekleri vakti bir bilseler! Enbiyâ Sûresi.

Nisâ, Ayet: Gerçek şu ki, Allah zerre ağırlığı kadar haksızlık yapmaz. (Bu ağırlıkta) Bir iyilik olursa, onu kat kat kılar ve kendi yanından pek büyük bir ecir verir..

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by Ümmühan Türk,Ümmühan Türk on twitter tweets Ayet Fotoğraf

@Yaziyor Adamlar senin imamının arkasında bayram namazı kılmıyor. Adamlar taciz ediyor, kan döküyor. Sen hala kardeşlikten bahsediyorsun. O ayeti de yanlış aktarıyorsun. İnananlar değil! Müminler ancak kardeştirler. Sen o zaman sapığa mümin dedin! Eğer ayet istiyorsan Nahl 88 i oku!.

Araf Suresi, 136. ayet: Biz de onlardan intikam aldık ve ayetlerimizi yalanlamaları ve onlardan habersizmişler (gibi) olmaları nedeniyle onları suda boğduk..

Rahman, kişinin kalbine kendisinden daha yakındır, ancak din adamları araya girer ve insanı bu yakınlıktan uzaklaştırır. Felak Ayet:4 Arabozucuların, sözleşmeleri bozanların şerrinden.....

görürüz ki, ayet ayet bütün Kuran’ın manası edeptir diyen; ’ya kulak verelim: “Edep insanın kendini tanımasıdır Edebe riayet etmeyen bir kimse Allah’a yakın olamaz İlim ve tahsilin insana kazandıracağı ilk şey edep ve Haya değilse, başka bir şey olamaz İnancımızın,.

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by Hüseyin Yılmaz,Hüseyin Yılmaz on twitter tweets Ayet Fotoğraf

(Ey insanlar!) Sizin yaratılmanız ve öldükten sonra tekrar diriltilmeniz ancak bir tek insanı yaratmak ve diriltmek gibidir. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir. - Lokmân - 28. Ayet.

Bir Ayet: Rabbin, Sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babanıza iyi davranmanızı emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı güzel sözler söyle. (İsrâ, 17/23).

YAPIYOR BIRAKMIYOR OĞLUMU YOK ETTİMİ ÇOK MU ÇOK MUTLU OLACAKLARMIŞ RABNİM ŞJİT DOĞRU ADAM DELİ SANKİ BİZİ YARATMIŞ DELİ BEYİNLİ ERKEKLİK LERİ BAĞLAYAN DÜŞÜNCELİ SMINA AYET SOKAN DRLİ DURDURULUR MU.

@esragokbayguner 223. Ayet cinsel ilişkinin çocuğun geldiği yerden olmak şartıyla çeşitli şekillerde tarlayı her tarafa sürdüğü gibi spermi de çocuğum geldiği yere tarifini yapmıştır tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir insana ancak böyle tarif edilir.

Adamlar senin imamının arkasında bayram namazı kılmıyor. Adamlar taciz ediyor, kan döküyor. Sen hala kardeşlikten bahsediyorsun. O ayeti de yanlış aktarıyorsun. İnananlar değil! Müminler ancak kardeştirler. Sen o zaman sapığa mümin dedin! Eğer ayet istiyorsan Nahl 88 i oku!.

@MHBulut Kul kanunlarini anlamak icin danisman lazim olabilir cunku bir eksiklik noksanlik vardir! fakat Rabbimin kanunlarini anlamak icin kalp lazim! “Andolsun ki Kur’an’ı düşünülsün diye kolaylaştırdık. Düşünecek yok mu? “Bu ayet gayet acik ve nettir!.

İsrâ Suresi 85. Ayet Meali Sana ruh hakkında soru soruyorlar. De ki: “Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir. Size pek az ilim verilmiştir.”.

Ayet Fotoğraf,Ayet Fotoğraf by nihat özsoy,nihat özsoy on twitter tweets Ayet Fotoğraf

Fussilet, 46. Ayet: Her kim iyi bir iş yaparsa, kendi lehine yapmış olur. Kim de bir kötülük yaparsa, kendi aleyhine yapmış olur. Rabbin kullara zulmedecek değildir..

ister istemez hayran kalıyor. Misal; Allah sabredenlerle beraberdir. Zihnimizde bu ayet nasıl yer buluyor. Aslında ise şöyle sen Sabır denildiğinde kendinin sabrettiğini zannediyorsun, oysa sabreden Allahtır. O sebepten Allah sabredenlerle beraberdir..

@ted89784335 @bakara170 Yıne ılk 20 sure ıcınde olan maun suresınde kı lanet olsun o namaz kılanlara kuranın son suresıymıs gıbı okuyunca sanılıyor kı ogunun ınanan kullarının yardım sever olmayanı, halbukı ılk surelerden ve yıne bır acık nama emrı yok iken musrıklerın namazına lanet edıldıgını….

@ted89784335 @bakara170 Namaz kılarken kulu engelleyeni gordun mu? Alak 9 10 Yıne ılk sure 10. Ayet. Lutfen ılk 8 ayetı okuyun. Ilk ayetler bunlar, bu haber 10 . Ayette bıldırılene kadar ılk 8 ayette Allahın namaz kılın emrı yok. Ama namaz kılarken engelenenden bahaedıyor. Yanı.

@yunuserdolen Fikirleri 3. kişiler tarafından açıklanmaya sürekli muhtaçsa, yok öyle demedi, yok şöyle demek istedi, yok öyle biri değil deniyorsa insanların zihnini bulandırdıgi için. Siz ve sizin gibilerin sürekli ayet yorumlar gibi bu hanimefendinin sözlerini yorumlaması bayiyor artık..

@Barceng95759084 @Wolf_s_Shadow şey var sorarsanız anlatırım. Normalde böyle tani koyan insanin açıklaması lazım. Şizofreni tanısı için bir kisiyi 6 ay incelemek lazım. Adam tutmuş 1400 sene önceki insanin niyetini okuma kapasitesine ulasmis. Ulan buna ayet olsa zor inanirim. Bir de hiç olmayan bir hastalığı.

Ayet Yeri sizin için yerleşim alanı, göğü de bir bina kılan, size şekil verip de şeklinizi güzel yapan ve sizi temiz besinlerle rızıklandıran Allah’tır. (Mü’min suresi, 40:64).

Onları bırak, yesinler (içsinler), zevk etsinler ve emel, onları oyalaya dursun; artık (yaptıklarının âkıbetini) ileride bilecekler! (Hicr ).

@Gazete_Yenicag بسم الله الرحمن الرحيم İnsan çok aceleci (tezcanlı) yaratılmıştır. Enbiyâ Sûresi.

Islık çalıp el çırparak bir insan basparmaklarini kulak memesine götürüp ellerini üst üste koyup orta üç parmağın üstte olacak şekilde tutup vs namaz kılabilir mi? Namaz ve salat farklı seylerdir salatları ıslık çalıp el çırpmaktan başka bir şey değildir. Enfal Suresi.

@muhyiddin_l Bu dua kendi içi de Rabbani-Nebevi ahiret-dünya ilişkisine uymuyor. İlmi ve aklı hata sözkonusu. Kim ahiret kazancınını isterse onun kazancını artırırız. Kim de dünya kazancını isterse ona ondan veririz. Ama onun ahirette bir payı yoktur. (ŞÛRÂ Suresi ).

En son inen âyet de takva ile yani doğru bilgiyi bilmek ve takvaya riayet etmekle, diğer bir ifadeyle hem Hakka hem halka karşı yanlış yapmaktan korunup hassas davranmakla ilgilidir. Ebû Hureyre’nin () dediği gibi “Takva, dikenli tarlada ayağına diken batmadan yürümektir.”.

Ayet Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! (Lokmân suresi, 18-19).

Turkey En Popüler Eğilimler
  • #öğretmenatamasısevindirir
  • Baran
  • Bay Kemal
  • Başkenti İstanbul
  • #BTS_Proof
  • #bunetelaş