Lozan Twitter

Lozan Twitter Trendleri - En İyi Tweetler | Turkey

AK Parti, Doğu Akdeniz ve Ege meselesinde içeride Lozan’ı ve Atatürk’ü eleştiriyor. Dışarıda, Akdeniz ve Ege’deki haklarımız için Lozan’ı ve Atatürk’ü dayanak gösteriyor.

Lozan Fotoğraf

Lozan on Twitter

🇹🇷Mehmet Eyüp KIZILOK
🇹🇷Mehmet Eyüp KIZILOK ()

‘Lozan’ı bugünkü Mavi Vatan koşullarına bağlayarak eleştirmek Türkiye’nin denizcilik tarihini bilmemek anlamına gelir’. ‘Zaman Lozan üzerinden Atatürk’ün ipine sarılmaktır. Çavuşoğlu’nun Kıbrıs ifadeleri federal çözüm anlamına geliyor , ‘ bu durumu intiharla eş değer görüyorum.

Lozan Fotoğraf
açelya aslan
Açelya aslan ()

Meis tam olarak lozan ile elimizden çıkarılmıştır. Uşi anlaşmasında osmanlı lehine olmuştur. Ama donanması olmadığı için bişey yapamamıştır.

Lozan Fotoğraf
Ülkü Evcimen 🇹🇷 #ϜϓſϞ#ANDIMIZ
Ülkü Evcimen 🇹🇷 #ϜϓſϞ#ANDIMIZ ()

#Meis Uşi Antlaşması Nedir? 18 Ekim 1912 tarihinde İsviçre’nin Lozan kentindeki Uşi (Ouchy) kasabasında İtalyanlarla yapılan bir antlaşmadır. İtalya-Türk savaşı olarakta tarihte bilinmektedir. Libya ve çevresi, 12 Ada Osmanlı’nın elinden çıkmıştır. MADDELERİ

Lozan Fotoğraf
Mustafa Şükrüoğlu
Mustafa Şükrüoğlu ()

@SMEYDAN yazdı ve buna göre; Lozan Antlaşmasından 10 yıl önce yapılan antlaşmalarla kaybedilen adaların, Lozan’a mal edilmesi en hafif ifadeyle tarihe saygısızlık ve Sevr’i yeniden hortlatmak dışında başka bir anlamda içermez! Lütfen okuyalı

Galatasaraylı🔞
Galatasaraylı🔞 ()

Uşi ile geçici verildi Lozan ile tescillendi. Temelleri 1900lü yılların başında atılıyor. Tarih bilgin sıfır otur.

Bora Wan Kenobi ⚓️
Bora Wan Kenobi ⚓️ ()

Kendi okuduğunu(türkçe) anlamayan bir güruh ile “Lozan” tartışıyoruz ! Kendimize yazık :(

Burak Yıldırım
Burak Yıldırım ()

Artık Dünya lideriyiz dedikleri dönemde Süleyman Şah’ın türbesini oradan oraya taşıyanlar, Egedeki bazı adaların yunanlılar tarafından işgal edilmesine sessiz kalanlar; Lozan’da adalar niye Yunanistan’a bırakıldı? diye soruyorlar. Bildikleri tarih yanlış, Konuştukları ise yalan.

Mehmet Dilbaz
Mehmet Dilbaz ()

Bir millet böyle gerçek tarihçiler ile hakikati öğreniyor. Bir gün Lozan ile elimizden çıkan 400 yıllık Türk yurdu Paris ve Londra şehirlerinin de hazin hikayesini yazar inşallah!!!

Barış Yüksel
Barış Yüksel ()

Lozan Anlaşmasıyla sorun yaşayanlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığıyla sorun yaşıyor demektir. Lozan, Sevr’in yırtılıp atıldığı ve tapunun tescil edildiği anlaşmadır.

serdar
Serdar ()

Lozan,da adaları verdiler almadık diyor ıza nur lakin Kemalistlere göre rıza nur deli,işlerine gelmeyenleri söyledikleri için deli oluyor aynı çamuru kadir mısıroğlu içinde çok attılar altın çamura düşmekle değer kaybetmez eyy Kemalistler

Ilker
Ilker ()

@basyazar Hayır aynı adamlar 5 milyon mülteci yüzlerce şehidin verildiği suriyeyi de başarı öyküsü gibi anlatıyor birde o dönemler sanki ülkede donanma var düzgün neyle alcaz adaları öpücükle mi ? kendisi lozan da olsaydı şuan istanbul da yunan ve ingilizlerle ortak devriye atıyorduk

Hüseyin ELÇİBEY 🇹🇷
Hüseyin ELÇİBEY 🇹🇷 ()

@acetsonerr @TCAytunCiray Oniki ada İtalyanlara 1912’de verildi. Mustafa Kemal Atatürk o tarihte Osmanlı’nın bir zabitiydi. Atatürk oniki adayı vermedi kardeşim! Kıbrıs’ı da 1878’de Abdülhamit İngiliz’e bıraktı. Atatürk o zaman daha doğmamıştı. Ayrıca Lozan anlaşması 4 değil 8 yıllık savaşı bitirdi.

татарская LWI
татарская LWI ()

@pzubeyrsekerci Kimsenin sevr savunduğunu ya da 12 ada akıbeti için sevindiğini düşünmüyorum. Buna karşılık Lozan düşmanlığının sebebinin de Lozan maddeleri olduğunu düşünmüyorum. Lozanı imzalayanlar dolayısıyla karşı çıkanlar adına rahatsızım. Tüm meselem de buydu.

Levent Yıldız
Levent Yıldız ()

Hurşit; Eşek; Nergizcik; Bulamaç; Koyun; Sakarcılar; Koçbaba; Ardacı Peki, Lozan ile Türk egemenliğinde kalan Ege adalarında; 2004’ten itibaren adım adım Yunan Bayrağının dalgalanması, nasıl anlatılacak çocuklara, GELECEKTE!!!

Muhammed Sami
Muhammed Sami ()

Dışişleri Bakanımız Lozan büyük zafer yalanını, yalancıların yüzüne çarptı. Hem de sahada yaşadığımız sıkıntılar temelinde, gerekçeli, sağlam Bu ilk değildi ki! Reis @RTErdogan daha alçaltıcısını söylemişti:

Ali Şükrü Bey
Ali Şükrü Bey ()

Şunu yazayım da gideyim. Arkadaşlar. Lozan antlaşması tartışması artık bizim için önemsiz. Tartışsak elimize ne geçecek? Olmuş bitmiş. Bizim odaklanmamız gereken mesele, çıkarlarımıza uygun yeni bir Antlaşma imzalatmaktır. Günün Şartlarına göre konuşulmalı.

Odysseus
Odysseus ()

@cadayinho @Jalalhaddad Az daha sabır kardeşim reise güvenelim. 2023 lozan gizli maddeler etc.

Cpt. Morst
Cpt. Morst ()

Lozan kutsal bir metin değildir, eleştirilebilir. Ancak dönemin şartlarına göre yapılan en iyi anlaşmadır.

Mustafa Karul
Mustafa Karul ()

TC’nin bir bakanı bunu nasıl söyleyebilir?Sizin baçtacı ettiğiniz Vahdettin İstanbul başta olmak üzere bütün vatanı İngilizlere,İtalyanlara,Yunanlılara,Fransızlara satmadı mı?Senin geçmişte büyük başarı diyerek anlattılar dediğin Lozan sayesinde sen bu vatanda bakanlık yapıyorsun

Onur
Onur ()

@_rikka99 Konuya bakacak bir durum İtalyan adasıydı.İtalya o dönem doğu akdeniz’in en büyük deniz filosuna sahipken senin donanmanda gemi görüşmeleri okunsa bu konular zerre konuşulmaz.İnönü Meis için çok mücadele vermiş karşılığında Meriç sınırı dahi tartışmaya açlmştr

Cinnet Mustatili
Cinnet Mustatili ()

@ornekali @ceydak Meis lozan’da mussoloni’ye İnönü tarafından hediye edilmiştir. Uşi ile ne alakası var. Asıl siz sapla samanı karıştırıyorsunuz.

murat yaşar akar
Murat yaşar akar ()

Hükûmet tamamen çift taraflı oynuyor, dışarıda Lozan diyor içeride Cehepe zihniyeti diye kinlendirilmiş kitleye oynuyor

ismail yılmaz
Ismail yılmaz ()

@hakkiocal Pekiii o zaman,lozan tam olarak düzgün ve idda ettikleri gibi başarılı bi anlaşmaysa bugün bu sıkıntıları yunanistanla niye yaşıyoruz, meis adasında 1943 yılında bir tane yaşlı bir yunan kadın yaşadığı söyleniyor biz eğer daha önce bir türk karakolu ve birlik yerleştirebilirdik

Recep HIZ 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Recep HIZ 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ()

@ismailsaymaz Lozan nekadar berbat bir anlaşma olsada devletin yaptığı bir anlaşmadır, kimse onu yok sayamadığı gibi iyibirşeyde diyemez. Lozanda burnumuzun dibindeki adalar verilmese idi bugün bunlar olmazdı. Sahi be smayıl biz savaşı kazanmışsak eğer adaları kim vermiş bunlara.

Kankanız
Kankanız ()

@ismailsaymaz Kazandık diye yalan söylerseniz birileri de çıkıp kazandıysak bu lozan ne ozaman lan coni?) diye sorar tabiki.

Kankanız
Kankanız ()

@ismailsaymaz Adaletsiz bir anlaşma olmuş diye eleştiriyorlar diye Lozan daki haklarımızı savunmasınlar mı? ( yenildiğimizi ve daha fazla savaşacak gücümüz olamadığını kabul edip Lozana razı olan biri olarak sordum) Atatürkü ne alaka şimdi lan müslüman düsmanı?

Erdinç Şimşek 🇹🇷
Erdinç Şimşek 🇹🇷 ()

@ismailsaymaz Çünkü LOZAN kötü bir antlaşma İSMAİL. Ama o kötü antlaşmaya biz yine de UYUYORUZ İSMAİL. Yunan bizim için kötü kendisi için iyi olan Antlaşmayı bile çiğniyor İSMAİL. Gerçekten anlamıyor musun İSMAİL?

İsmail Saymaz
İsmail Saymaz ()

AK Parti, Doğu Akdeniz ve Ege meselesinde içeride Lozan’ı ve Atatürk’ü eleştiriyor. Dışarıda, Akdeniz ve Ege’deki haklarımız için Lozan’ı ve Atatürk’ü dayanak gösteriyor.

Muhammet Uzkan🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷
Muhammet Uzkan🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 ()

@yusufalabarda @44_Topalsolucan Yunan karasularını Lozan gereği 3 mile çekmeliyse bunu yerine getirmeden kesinlikle masaya oturmayalım. 6 milde ısrar ediyorsa buna karşılık biz de bir çok adaya el koyalım.

böcük
Böcük ()

Alın işıları gibi Lozan ı tanımıyorlar,kına yakın şimdi.

☚ #birsonbaharsabahı #AlanDeğişikliğineHayır ☛
Turkey En Popüler Eğilimler