Zılbıt Twitter Trendleri: En İyi Tweetler Turkey

Zılbıt Twitter

@DrGunerSonmez Hodan,Kaldirik,zılbıt,ıspı Giresun,ordu,Bartın,Kastamonu,Zonguldak yöreye göre değişik isimleri bunlar. Haşlanır sonra sarımsaklı bir şekilde kavrulup yumurta kırılır ama yumurta karıştırılıp yok olacak şekilde.çok lezzetlidir,kök kısmını çiçekleriyle kavurmak daha bi güzeldir.

Adriana Lima - TOGG #pazar #EYTKadıköydeTekSes Zılbıt.

Zılbıt Fotoğraf,Zılbıt Fotoğraf by H. Güven Interne-TT-in,H. Güven Interne-TT-in on twitter tweets Zılbıt Fotoğraf

#2000lerKadıköyde tarih yazıyorlar #pazar Feyza Altun Çiğli Zılbıt Direğini Uganda LİDER 1881 Türkiye Gönüllüleri’ne Ispıt Halep Problemli.

Resim, heykel, müzik, güzel sanatların tüm dalları birbirinden güzel nimetlerdir. MÜMİNİN ZENGİN RUHUNUN TECELLİSİDİR. Adnan Oktar Malatya’da 4 Tel Rıfat Hodan #pazar Zılbıt #EYTKadıköydeTekSes Hamza Kobani Ekvador’da 6,7 Milli Muharip Uçak Halep Türkan Elçi Ahmet Oğuz.

Zılbıt Fotoğraf,Zılbıt Fotoğraf by Dilek Öztürk,Dilek Öztürk on twitter tweets Zılbıt Fotoğraf

@DrGunerSonmez Zılbıt, kaldirek kavrulup yumartalı yiyeceksin nefis lifli bir bitki.

@DrGunerSonmez Benim bildiğim 4 adı var, zılbıt, Hodan, kaldirik, İlk ikisi batı karadeniz taraflarında telafuz edilir, diğer ikisi Samsun ve ötesinde telafuz edilir. Genelde haşlanır ve soğan, pastırma, sucuk ve yumurta ile kavurma yapılarak tüketilir..

@DrGunerSonmez Zonguldak ta biz zılbıt diyoruz. Önce haşlanır sonrada yazdığınız gibi soğanlı-yumurtalı kavurması yapılır. Dün topladım..

Zılbıt Fotoğraf,Zılbıt Fotoğraf by veli_keskin,veli_keskin on twitter tweets Zılbıt Fotoğraf

@DrGunerSonmez Zonguldaklılar zılbıt der. Çok severim mevsiminde annemden isterim, gönderir. Kavurarak yumurta kırılır ya da soğanla kavurarak yoğurtlama olarak da yenir. Temizlerken eller kapkara da olur..

@merisardunya @DrGunerSonmez Zılbık,ıspıt,zılbıt de denir batı nette hodan da yumurta ile harmanlanıp yenilmesi yaygın buralarda,sıkça tercih ettiğim ailecek severek yediğimiz bir.

@DrGunerSonmez Hodan, ıspıt, zılbıt. Yöresel olarak adı değişen ve çok fazla temizlenerek yemeğinin yapılması gereken bir bitki 😍.

@DrGunerSonmez ılbı soğan ve sucuklu efsane şu anda cavusbasında satıyor teyzeler yol kenarında.

@DrGunerSonmez Aaa zılbıt çok severim. Sapları haşlanıp, bol kavrulmuş soğan ve yumurta ile karıştırılıp yenilir. Ama Ege’de hiç görmedim, olsa da yesek🥹 size afiyet olsun hocam.

Ece
Ece

@DrGunerSonmez Zonguldak ta zılbıt, Akcakocada kaldırek derler. Bol soğan pastırma üzerine yumurta kırıp yeriz .Zahmetli ama çok lezzetli bir yemek yagmur sezonlarında fındık tarlalarımızda olur.

@DrGunerSonmez Trabzon’da somara,Zonguldak’ta zılbıt derler,turşusunu da yaparız saplarından,çok lezzetlidir,ninem çok faydalı olduğunu söylerdi.

Hadislerde haber verilen Yeşil kuyruklu yıldız ahir zaman alametidir. #pazar Malatya’da 4 Tel Rıfat Mehmet Yıldırım Kaldırayak Zılbıt Hamza Kobani Ekvador’da 6,7 Türkan Elçi Halep.

@DrGunerSonmez Bir sürü ismi var zılbıt, kabalak, kaldırayık, bunlar benim bildiklerim..

@DrGunerSonmez Zonguldak’ta Zılbıt denir, bence kök kısmı çok lezzetli. Çok kısa süreli haşlanır, sonra kavrulup üzerine yumurta kırılır üzerine bol pul biber ohhh misss🤓😋.

@DrGunerSonmez Isbıt bu,zılbıt da derler. Ayıklaması zor, elleri mahvediyor. Tadı da eh işte 😬.

GK
GK

@bagacan @DrGunerSonmez Bizde de zılbıt denir.( Zonguldak ) sizin memleket neresi bir tek siz zılbıt demişsiniz. Sizin memleket neresi.

@DrGunerSonmez Kaldırık, zılbıt, tomari gerçek adı ile hodan muhteşem bir lezzet afiyet oldu bile.

@DrGunerSonmez Zonguldak ve bartın yöresi yemeğidir, adı Zılbıt veya ıspıttır, kafasına silah dayanmadığı sürece yenilcek bişey değildir.

@DrGunerSonmez Genel olarak Karadenizde zılbıt denir ama Bartın şivesinde ıspıt deniliyor, çok lezzetli olur hatta konservesi yapılır..

@DrGunerSonmez Zılbıt, ıspıt gibi isimleri var. Üretici pazarının bu haftaki vazgeçilmeziydi 😊.

@DrGunerSonmez Batı Karadeniz’de çok olur. Zılbıt, hodan olarak da bilinir . Böreği de yapılır ..

@DrGunerSonmez Zılbıt. Karadenize yaygındır. Sucuk ve ceviz ilavesi ile çok leziz olur..

@DrGunerSonmez Zonguldak Bartın yöresinde adı ıspıt göbek adı zılbıt , ticari adı kaldirik , jenerik adı hodan diye geçer kendisinin :)) ..

@DrGunerSonmez Biz Giresun taraflarinda Zılbıt deriz. Bartın tarafında da Ispıt denir. Yumurtalı olarak da yapılır, tursusu da kurulur. Karadenizli teyzelerimiz cok severler. Özel olarak toplamaya cikarlar bahç.

@DrGunerSonmez Bizim Buralarda,Zılbıt,Kaldırak Denir Buna ğlardan Toplanır Haşlanıp Kavrulur Üstüne Yumurta Kırılır,Çok Severiz,Çok Da Topladım.

@DrGunerSonmez Hodan, zılbıt, ıspıt, kaldırık, neşe, sığır dili, hejavo, gelezan, çoban çedenesi, ballık, öküz dili, turşu, mavi çiçek, gelezan, goriz, zılbıt, mancar, tokluk başı, zulbut, tamara, galdirik, borago otu..

@DrGunerSonmez Zılbıt,hodan deniyor Zonguldakta.Şu an pazarlar bununla ile sucuklu,pastırmalı en güzeli artık mümkün değil..

Turkey En Popüler Eğilimler
  • Bakan Özer
  • Bakan Koca
  • Beypazarı
  • #borsa
  • Buket
  • Buket Aydın
  • Carl Sagan
  • Celal